Ogłoszenia duszpasterskie

28.06.2026 r.  XIII Niedziela Zwykła

Msze święte:
Niedziela 800, 1030, 1200
Poniedziałek i środa 900, Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota 1800 

 

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, o godzinie 1200 Msza Święta morska.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, o godzinie 1200 Msza Święta w intencji Rodziców, którzy utracili swoje dzieci.
  3. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, imieniny Bpa Seniora Pawła Cieślika, pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
  4. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
  5. W środę wspomnienie świętego Ottona, Biskupa, który ponad 900 lat temu głosił Ewangelię na Pomorzu, m.in. w Kołobrzegu i Białogardzie.
  6. W piątek święto Świętego Tomasz Apostoła, o godzinie 1100 w diecezjalnym Sanktuarium NMP Bolesnej w Skrzatuszu sakrę biskupią przyjmie nowy biskup pomocniczy naszej diecezji ks. Wacław Grądalski.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 1700, a następnie nabożeństwo i Msza Święta.
  8. W sobotę zapraszamy na nasz cotygodniowy różaniec. Pamiętajmy o obietnicach Matki Bożej związanych z odmawianiem Różańca, a także o odpuście zupełnym przywiązanym do wspólnotowego odmawiania Różańca świętego.
  9. W minionym tygodniu przystąpiliśmy do malowania naszego kościoła. Potrwa ono kilka tygodni. Z góry przepraszam za wszelkie niedogodności.
  10. Autokarowa pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej do sanktuariów: Gietrzwałd, Licheń, Sadowie-Golgota, Leśniów, Gidle, Częstochowa odbędzie się w dniach 10-12.07. Koszt pielgrzymki 800 zł. Zgłoszenia i zapisy do 30.06. u p. Eugenii: 517 866 296.
  11. W zakrystii jest Gość Niedzielny, Rycerz niepokalanej, serdecznie zachęcamy do lektury.
  12. Składamy serdeczne podziękowania za każdy dobry gest i wsparcie naszego Kościoła Rektoralnego i Domu Księży Emerytów. Bóg zapłać za wszelkie doświadczone od Was dobro. Wszystkim wam i waszym najbliższym życzymy Bożego błogosławieństwa, pokoju, dobra i zdrowia.
  13. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych. W tym tygodniu do wieczności odeszli: + Teresa Marczyk l. 79. Pamiętamy również o zmarłych kapłanach: ks. Janie Borzyszkowskim Seniorze (†2014), ks. Franciszku Ferensie (†2018), ks. Franciszku Pirogu (†2018), ks. Władysławie Holaku (†1974), ks. Józefie Cieszyńskim (†2020), których, rocznica śmierci przypadła w minionym tygodniu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. Marcin Lipnicki, Rektor kościoła