Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek 06 lutego wspominamy świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  2. W piątek 10 lutego wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy.
  3. W sobotę 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to światowy dzień chorego. Z tej racji serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących zwłaszcza tych najbliższych z naszych rodzin. Podczas Mszy świętej pragniemy udzielić sakramentu chorych. Sakrament Chorych mogą przyjąć osoby chore będące w stanie łaski uświęcającej.
  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza do kołobrzeskiej bazyliki w niedzielę 12 lutego o godzinie 1500 na spotkanie z Romanem Ziębą – pielgrzymem i ikonografem i na konferencję pod tytułem „Tajemnica Tajemnic”, o nieodkrytych dotąd symbolach w ikonie Trójcy Świętej. Droga ikony, którą Roman Zięba podąża od 15 lat zaczęła się w czasie nawrócenia. Był to punkt zwrotny w życiu człowieka, który wcześniej był przemytnikiem w Azji, a potem biznesmenem i w chwili gdy utracił wszystko, w punkcie skrajnej bezsilności przez ikonę trafił do kościoła i zaczął nowe życie. Dziś dzieli się swoim doświadczeniem wiary prowadząc rekolekcje z ikoną w Polsce i za granicą
  5. Składamy serdeczne podziękowania za każdy dobry gest i wsparcie naszego Kościoła Rektoralnego i Domu Księży Emerytów. Bóg zapłać za wszelkie doświadczone od was dobro.
  6. Wszystkim wam tutaj zebranym, waszym rodzinom i najbliższym życzymy wielu Bożych Łask, dobra, pokoju i zdrowia.
  7. W minionym tygodniu w Kołobrzegu do wieczności odeszli: + Weronika Jaźwińska l. 68, + Aleksander Nowicki l. 63, + Edward Igliński, l. 85, + Józef Kulba l. 73. Pamiętamy także o zmarłych księżach: ks. Wilhelmem Luengen, ks. Janie Kalińskim, ks. Eugeniuszu Matysiaku, seniorze, ks. Józefie Szałapskim, ks. Marianie Kopciu, ks. Adamie Mizerskim, których rocznica śmierci przypadła w minionym tygodniu.

W intencji wszystkich naszych zmarłych – wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

 

ks. Marcin Lipnicki, Rektor kościoła